roksa pl strona główna opinie recenzja czy warto

Roksa.pl |Opinie |Recenzja strony, którą PRAWIE każdy zna. ALBO MU SIĘ WYDAJE9 minut czytania

Ocena ogólna:

5

Pozycja na liście

8.2/10
roksa.pl
roksa.pl - screen z 04.03.2020

Roksa kilka słów

Roksa to jeden z czołowych serwisów erotycznych, gdzie każda pełnoletnia osoba możesz skorzystać z ponad 10 000 anonsów, lub wstawić własne ogłoszenie matrymonialne. Warto podkreślić, że serwis ten nie jest stricte stroną randkową, chodź płacimy tam za konkretne możliwości, to jednak nie za usługi. Mówiąc krótko, serwis pośredniczy nam w nawiązywaniu kontaktów z osobami, oferującymi sex usługi, którymi możemy być zainteresowani. Ciekawostką może stanowić fakt popularność strony nie tylko w Polsce. Strona posiada aż 6 wersji językowych, oznacza to że obcokrajowcy chętnie korzystają z możliwości serwisu.

Roksa.pl to darmowy portal matrymonialny, co jest naturalnie prawdą, lecz nie wszystkie jego funkcje są bezpłatne. Jeśli jesteś osobą, która z ciekawości trafiła na anonse roksy, masz w zasadzie dostęp do wszystkich kategorii, osób (które udostępniły swoje ogłoszenia) i ich profili  od momentu wejścia na stronę. Jedynym mankamentem na ten moment, mogą być zamazane twarze osób na zdjęciach. Rejestracja/zalogowanie się na portal rozwiązuje ten problem.

Roksa.pl - Design i User Experience

Strona jest przejrzysta i przyjazna już po pierwszym wejściu. Obsługa nie stanowi żadnego problemu, a czas potrzebny na „zorientowanie ” się w poruszaniu i wszystkich przydatnych funkcjach serwisu, jest bardzo krótki. Nazwy i kategorie wyświetlają się na samej górze strony, przez co wszystko jest pod ręką i nawet totalny laik będzie w stanie bez problemu wyszukać to, po co przyszedł . Wszystko jest wyraźnie określone, co zasługuje na wielki plus.

Jeśli chodzi o względy graficzne, to jest dość schludnie. Strona nie przejawia jaskrawych, drażniących kolorów, które mogły by męczyć oczy. Logo portalu jak i grafika są bardzo estetycznie wykonane, oraz nie zniesmacza a jedynie określa charakter strony i daje jasno do zrozumienia gdzie przebywamy. Treść strony głównej roksa.pl jest adekwatny do jej głównego profilu : ogłoszenia matrymonialne. Nie ma zatem negatywnego wpływu na jej ogólny wygląd. Jeśli chodzi o szybkość wczytywania stron i podstron, to nie mam również zastrzeżeń – wczytują się bardzo szybko. W zakresie zdjęć profilowych użytkowników, przeszkadzają mi często odkryte miejsca intymne, jest to dosyć niesmaczne. Zważywszy na fakt, że jest to portal typowo o charakterze erotycznym, to jest tej nagości troszeczkę za dużo. Na mały minus zasługuje również zmieszanie tekstów językowych z zakładki „language”. Niekiedy są one źle tłumaczone. 

Roksa.pl - Rejestracja, poruszanie się po serwisie, profil ogłoszenia

Oczywiście masz możliwość utworzenia na stronie swojego prywatnego konta, które umożliwi Ci dodawanie własnych ogłoszeń lub skorzystać z przestrzeni reklamowych jakie udostępnia administracji portalu (Więcej informacji poniżej). Nieważne jaką opcje wybierzesz, w kolejnym kroku będziesz musiał podać swój: login, hasło, miejscowość oraz adres e-mail. W przypadku zwiększenia dyskrecji, zalecam stworzyć nowy/osoby adres e-mail.

 

roksa rejestracja założenie konta
roksa.pl jak zarejestrować konto

Wchodząc w dane ogłoszenie, ukazuje nam się zdjęcie główne i swego rodzaju „profil osoby”. Znajdziesz tam między innymi informacje dotyczące stawki godzinowej, zakresu oferowanych usług, oraz dni tygodnia w której są świadczone. Klikając ikonę w kształci „play” – start,  zdjęcia automatycznie będą się przewijać. 

roksa ogłoszenia matrymonialne anonse

Roksa.pl - Funkcje serwisu

Nie trzeba wspominać o podstawowych funkcjach serwisu, czyli anonse matrymonialne, oraz możliwość ich dodawania przez każdego zarejestrowanego użytkownika. Wszystkie ogłoszenia podzielone są na kategorie, przeznaczone dla konkretnych płci i dostępnych „zabaw erotycznych. Administratorzy do dyspozycji również oddali nam wyszukiwarkę, dzięki której możemy wybrać takie filtry jak:

 • rodzaj:
  1. panie i kluby
  2. kobieta
  3. mężczyzna
  4. para / duet
  5. kluby / lokale
 • kategoria:
  1. masaż
  2. bdsm
  3. striptiz
  4. bez bdsm i striptiz
 • Województwo
 • Miasto(klikając ctrl, możemy wybrać kilka miast)
roksa.pl wyszukiwanie szczegółowe
roksa.pl wyszukiwanie szczegółowe, wyszukiwanie zaawansowane, funkcje serwisu.

Oczywiście to nie wszystko, ponieważ możemy skorzystać z bardziej szczegółowego wyszukiwania. Co ono obejmuje? możesz wskazać zakres cen usług – dostępne jest czas 1 godzina, pół godziny, oraz piętnaście minut. Co ciekawe, możesz również wybrać zakres rozmiaru poszczególnych partii ciała partnera, dzień tygodnia w jakim są usługi wykonywane, czy preferowany język, jakim ma się posługiwać Twoja wybranka).

Wchodząc na interesujący profil danego użytkownika, możesz pozostawić po sobie ślad o którym się później dowie. Zostawić pochwałę, lub dodać do ulubionych. Jeśli ogłoszenia wyda Ci się podejrzane, lub nie spełni Twoich oczekiwań – możesz zgłosić do administracji, w celu weryfikacji. Na portalu nie można pisać prywatnych prywatnych, a numery telefonu są dostępne prawie w każdym poważnym ogłoszeniu matrymonialnym

Roksa.pl - Jak zamieścić Ogłoszenie?

W pierwszym kroku musisz zapoznać się z regulaminem zamieszczania ogłoszeń. Następnie musisz wybrać odpowiednią kategorie – zgodną z Twoim ogłoszeniem. Kolejnym krokiem jest wypełnienie dość obszernego i szczegółowego formularzu, który dotyczy stricte Twoich danych osobowych, wymiarów, lokalizacji..itd.

Po wpisaniu wszystkich wymaganych danych, które zaznaczone są znakiem „*” i dodaniu najkorzystniejszych zdjęć, możesz już zaakceptować ogłoszenie. Jeśli interesuje Cię lepsza skuteczność Twojego ogłoszenia, możesz skorzystać z opcji promowania go. Wówczas skuteczność w wyświetlaniu Twojego ogłoszenia wzrasta od 40 do 60 %, oczywiście wszystko za odpowiednią opłatą: Koszt umieszczenia ogłoszenia – 50 zł, wyróżnienia go – 100 zł.  Na szczęście jet to tylko opłata jednorazowa, natomiast jeśli zdecydowany jesteś na wyróżnienie swojego ogłoszenia (będzie się wyświetlać na górze danej kategorii i regionu), będziesz musiał/-a zgłosić to do administracji.

Ogłoszenia są akceptowane tylko w dni robocze. 

Ogłoszenia które będą dodawane po godzinie 16, będą akceptowane w kolejny dzień roboczy.

Serwis Roksa i Twoje bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o pomoc dla użytkowników, lub zakładkę gdzie znajdziemy najczęściej zadawane pytania, to takiej nie znalazłam. Administracja jednak udostępnia kontakt i adres e-mail w przypadku błędów strony, lub jakiś wątpliwości. Fajną i wygodną opcją jest możliwość wysyłania wiadomości tekstowych do Administracji, pod drugim numerem telefonu:

Uwaga, kontakt z nami jest możliwy jedynie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16.

email:kontakt@roksa.pl
telefon:506 351 713 – to jest nr do administratora portalu.
Numery do ogłaszających się osób są podane w ich anonsach!
fax:+48 12 444 14 78
sms: 506 513 517 – numer ten NIE obsługuje połączeń głosowych!
Administracja nie bierze odpowiedzialności za autentyczność ogłoszeń, oraz ich finalizacji.
Warto jednak zachować ostrożność w przypadku ustaleń między ogłoszeniodawcą a klientem! 

Miejsce reklamowe na roksa.pl

Jeśli posiadasz własny biznes internetowy lub stronę www, możesz skorzystać z odpłatnego miejsca jakie oferuje na swojej stronie roksa.pl. Przechodząc do zakładki reklama, znajdziesz tam wszystkie szczegółowe informacje dotyczące dostępnego obszaru strony, oraz cennik. Ceny są dość wysokie bo np. za banner poziomy, umieszczony na dole strony należy uiścić opłatę w wysokości 3690 brutto! Ale to jeszcze nic, ponieważ za banner pionowy, który będzie umieszczony po prawej stronie, obok listy ogłoszeń, będziemy musieli zapłacić 5535 złotych brutto. Fakt – ilość wyświetleń strony w ciągu miesiąca, sięga 381 milionów, przynajmniej takie informacje podaje administracja. W mojej ocenie ceny są zbyt wygórowane i trzeba prowadzić spory biznes, by korzyści z zamieszczonej reklamy na stronie roksa.pl przynosiły nam wymierne zyski.

roksa reklama czy warto
Roksa.pl - reklama screen

Wydawać się może, że najkorzystniejsza i najchętniej wybierana forma reklamy, to możliwość dodania banera lub tekstu w dziale praca. Wówczas koszt takiego miejsca reklamowego to 615 złotych brutto.

Roksa - oferta pracy

Poza anonsami, na stronie zamieszczane są również oferty pracy w zakresie erotyki. Koszt zamieszczenia takiego ogłoszenia to 50 zł i będzie się ono wyświetlać przez 3 miesiące w dziale praca.

roksa pl oferta pracy oferty matrymonialne

Wady i zalety roksa

Zalety

 • Darmowe przeglądanie ogłoszeń
 • Możliwość dodania oferty pracy
 • Darmowa rejestracja konta
 • Prosta obsługa serwisu
 • Do wyboru kilka opcji kontaktu z Administracja serwisu.
 • Strona dostępna w kilku językach, a ogłoszenia są różnorodne.

Wady

 • Dużo wątpliwych ogłoszeń, jeśli chodzi o autentyczność - zdjęcia są przeretuszowane.
 • Zbyt wulgarne zdjęcia, pomimo charakteru serwisu.
 • Koszty reklamy są porażające

Opinia końcowa o portalu Roksa.pl

Karolina Piotrowicz, blogerka

Uważam, że portal spełnia swoje zadanie i nawet najbardziej wybredna osoba znajdzie tam to, czego szuka. Ogromna ilość ogłoszeń matrymonialnych i ofert pracy przyciąga codziennie setki tysięcy ludzi z całej Polski, ale nie tylko. Dobry kontakt z supportem, przejrzysty design strony i szybkie wczytywanie ogłoszeń to coś, czego tutaj nie zabrakło. 

Z minusów? 

Zdaje sobie sprawę z tego że jest to portal erotyczny, ale zdjęcia w mojej ocenie są zbyt bardzo roznegliżowane na stronie głównej. Ponadto zdjęcia w profilach są często retuszowane i podkręcane. Nie mnie jednak mam świadomość, że jest to jeden z najbardziej dochodowych biznesów i rządzi się on swoimi prawami.

Dodaj komentarz