Ranki online Portal randkowy Randki Internetowe

Randki Internetowe Online – Oszustwo czy Szansa dla Singli?5 minut czytania

Czym są Randki online

Randki online (znane również jako randki internetowe) to sposób, w jaki ludzie mogą się znaleźć, skontaktować i poznać przez Internet, niezależnie od czasu i miejsca, aby umówić się na randkę. Teraz za pomocą komputera lub telefonu, w dzień czy w nocy nie ruszając się z domu, możesz zacząć szukać partnera.

Według doniesień Match/com, jednego z największych internetowych serwisów randkowych, ponad 40 milionów Amerykanów korzysta z randek internetowych, co stanowi 40 procent samotnej dorosłej populacji w USA. Niektóre internetowe serwisy randkowe są bezpłatne (korzystają z reklam aby się utrzymać), jednak większość pobiera opłatę za usługę tzw. premium, w ramach której, otrzymujemy dostęp do wszystkich funkcji. Dzieje się tak, ponieważ administratorzy poświęcają dużo czasu na optymalizacje serwisu. Wszystko po to, żeby często bardzo duża baza użytkowników, miała możliwość bezpiecznie i bez problemów technicznych  wyszukać partnera.

Jak korzystać z randek internetowych?

Aby korzystać z randek internetowych, należy stworzyć konto użytkownika w danym serwisie randkowym. Następnie dodać zdjęcie profilowe, wszelkie niezbędne informacje i preferencje dopasowania. Większość Internetowych serwisów randkowych, wykorzystuje oprogramowanie do dostarczania użytkownikowi propozycji, opartych na formułach matematycznych (algorytmach), które dopasowują jednego użytkownika do drugiego na podstawie informacji o profilu, preferencjach i zainteresowaniach.

Możliwe jest również wyszukiwanie potencjalnych partnerów na podstawie lokalizacji, wieku, religii i innych informacji profilowych. Użytkownicy mogą następnie nawiązać kontakt z daną osobą, korzystając z usług wiadomości lub poczty e-mail, świadczonych w ramach internetowego serwisu randkowego.

Do kogo skierowane są Randki online / portale randkowe

Istnieją wyspecjalizowane serwisy randkowe, które koncentrują się na zbliżaniu ludzi o konkretnych  zainteresowaniach i różnego rodzaju preferencjach. Wybrać możemy wiele witryn randkowych, które łączą singli, biorąc pod uwagę różne kategorie, tj. określone grupy wiekowe, środowiska religijne, zainteresowania, ect. Korzystając z jednej z tych wyspecjalizowanych stron, łatwiej jest znaleźć osoby dopasowane do nas, które miałyby coś z nami wspólnego. Niektóre z tych stron to AcademicSingles (dla wykształconych singli), Singles50 (dla singli dojrzałych +40),  Gaydating (dla gejów), be2 (bezpłatny z opcjami premium), a istnieje wiele innych opartych na preferencjach seksualnych m.in. sexkontakty czy flirt.com .

Więcej kategorii i Ranking Portali Randkowych.

Czy Randki online są bezpieczne?

Jednym z największych wyzwań związanych z randkami online (lub wszelkiego rodzaju komunikacją online) jest bezpieczeństwo. Wszystkie internetowe serwisy randkowe monitorują podejrzane działania, usuwają konta użytkowników, jeśli stanowią one zagrożenie lub są wykorzystywane do oszustw lub szkód. Jednak serwisy te nie są w stanie dotrzeć do wszystkich fałszywych kont, dlatego warto na własną rękę, zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Niektóre internetowe porady dotyczące bezpieczeństwa, zawierają pewne wspólne wskazówki:

  • Nie używaj swojego prawdziwego imienia i nazwiska w profilu
  • Nigdy nie wysyłaj pieniędzy ani prezentów
  • Umów każde spotkanie w miejscu publicznym
  • Nie podawaj swoich danych i adresu zamieszkania przed spotkaniem
  • Jedź na swoje pierwsze spotkanie ze znajomym/przyjacielem

Dalej, zachęcam Cię do przeczytania ważnego poradnika. Bezpieczeństwo na portalach randkowych – Czyli jak bezpiecznie Randkować

 

Czy randki internetowe naprawdę działają?

Przeprowadzono wiele badań, aby sprawdzić, czy randki online z powodzeniem łączą ludzi w związki. Większość Amerykanów deklaruje, że zna parę, która swoje pierwsze spotkanie zawdzięcza serwisom randkowym.

Zmieniają się opinie na temat randek internetowych jako potencjalnego sposobu poznawania ludzi.  W 2005 i 2013 r. Pew Research Center przeprowadziło ankietę wśród internautów. Z ankiety tej wynikało, iż. 44% osób stwierdziło, że randki online to dobry sposób na poznanie partnera.  Ankietę powtórzono w 2013 r. a jej wynik był o 15 punktów procentowych wyższy, W 2005 r. natomiast 29% ankietowanych stwierdziło, że osoby korzystające z internetowych randek online, to najczęściej osoby zdesperowane. Ta opinia spadła do 21%  w 2013 roku.

Randki online pozwalają ludziom lepiej dopasować się do siebie, dzięki algorytmom dopasowania. Mamy dzięki temu możliwość poznać znacznie więcej osób, niż w realnym świecie. Trzeba jednak pamiętać, że rejestrując się na portalach randkowych, nikt nam nie zagwarantuje znalezienia wymarzonego partnera. Jednak randki nie zdarzają się tym co nic nie robią. Najlepiej jest, jeśli spędzisz trochę czasu korzystając z dowolnego serwisu randkowego, który wybierzesz ( zalecam wypróbowanie kilku i znalezienie odpowiedniego dla siebie), aby przejrzeć listę swoich dopasowań partnerów, które przygotował dla nas dany portal  i spróbować kontaktować się z tymi osobami.
Ważne jest, żebyś skonfigurował swoje konto i profil – nie zajmie to więcej niż godzinę. Chociaż może  Ci się to  wydawać dużo czasu, to jeśli poważnie myślisz o spotkaniu z kimś, postrzegaj to jako inwestycję, a nie obowiązek.

 

Opinia końcowa

Karolina Piotrowicz, blogerka

Randki online to jedna z wielu możliwości poznawania ludzi w dobie internetu. Brak czasu na znalezienie odpowiedniego partnera, niewielki krąg znajomych oraz nieśmiałość nie stanowią już przeszkody, by dać szanse szczęściu i znaleźć miłość. Randki internetowe pozwalają nam poznać człowieka z zupełnie nowej perspektywy. Często wybierając portal randkowy,  łatwiej jest nam zwierzyć się przez internet ze swoich najskrytszych tajemnic, fantazji czy pokazać swoja wrażliwą osobowość.

W dzisiejszych zabieganych czasach, coraz trudniej poznać kogoś, tak po prostu na ulicy czy innym miejscu publicznym. Wszyscy skupieni na obowiązkach dnia codziennego, nie zwracamy uwagi na osoby, które mijamy. Przez co wielu ludzi czuje samotność, a znak czasów daje nam jasno do zrozumienia, że nawiązywanie relacji przeniosło się do internetu. Mając nadzieje, że zawarta znajomość przez internet, przerodzi się w poważne uczucie warto iść z duchem czasu i spróbować swojego szczęścia w znalezieniu partnera, korzystając z portali randkowych.

Podziel się z nami swoją opinia i doświadczeniem. Zapraszam do dyskusji poniżej.

Oceń wpis:
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 na 5 możliwych )
Loading...

Dodaj komentarz