Portal randkowy Be2 – opinie, recenzja17 minut czytania

Be2 Recenzja i opinie portalu randkowego

Karolina Piotrowicz
blogerka

Ocena ogólna:

8,7 /10

4

Pozycja na liście

8.7/10

Liczba użytkowników

2 460 000 +

Szybka nawigacja

Design i użyteczność portalu 8/10
80%
Bezpieczeństwo 9/10
90%
Profile i autentyczność 7.9/10
79%
Szansa na znalezienie partnera 9,5/10
95%
Serwis i obsługa użytkowników 9,5/10
95%
Cena za prakiet V.I.P 7,8/10
78%

Dane na podstawie 5148 głosów

Przykładowe profile

41338

Użytkowników online

be22
Magda, Wiek: 30
Szuka przyjaciela

online

kobieta
Zuzanna, Wiek: 28
Szuka chłopaka

online

facettt
Kamil, Wiek: 33
Szuka poważnego związku

online

BE2 Słowem wstępu

Dziś pod lupę biorę portal BE2, twórcy innych znanych portali, o których robiłam już wcześniej recenzje – C-date i Acadamic singles . Jeśli nie miałeś okazji przyjrzeć się mojej szczegółowej recenzji tych dwóch portali to zapraszam. Przejdźmy jednak teraz do BE2

Serwis Be2 to nowoczesny portal randkowy, który skupia setki tysięcy mężczyzn i kobiet ( w większości 30+ ) w jednym miejscu. Każdy, kto jest zmęczony samotnością i poszukiwaniem miłości czy przyjaźni, powinien się zainteresować tym portalem. Współczynnik płci jest wyrównany, wiec nie ma co obawiać się o brak potencjalnych partnerów wewnątrz serwisu. Ilość użytkowników prawie gwarantuje nam, że znalezienie odpowiedniej osoby nie będzie wielkim wyzwaniem. Portal umożliwia, a wręcz zachęca do skorzystania z pakietu premium, w celu odblokowania wszystkich przydatnych funkcji, niezbędnych do swobodnego poruszania się po panelach profilowych i nie tylko.

Be2 posiada ten sam obszerny test naszej osobowości i ten sam algorytm dopasowujący partnera, co w przypadku portalu randkowego academicsingles.

Małe statystyki: Portal funkcjonuje od 2004 roku i jak twierdzi administracja, jest jednym z wiodących portali tego typu w Europie. Od czasu swojej premiery be2, rozszerzył działalność w 38 różnych krajach i połączył setki tysięcy par, za pośrednictwem swej strony.

Odtwórz wideo

Współczynnik płci

0 %
Kobiet
0 %
Mężczyzn

BE2 Rejestracja

Przed rejestracją standardowo musimy wybrać swoją płeć i płeć partnera, który nas interesuje. Następnie zostaniemy poproszeni o adres e-mail i możemy przejść już do wypełnienia specjalnego kwestionariusza na swój temat (nie narusza on Twojej prywatności), który pozwoli nam zdefiniować cechy naszej osobowości oraz światopogląd. Warto poświecić te parę minut na cierpliwe wypełnienie tego prostego testu psychologicznego, gdyż na tej podstawie zostaną dobrane rekomendacje użytkowników, którzy Cię interesują.

Tysiące osób dziennie, korzysta z tej możliwości w celu znalezienia swojego wymarzonego partnera. Serwis wykorzystuje specjalnie stworzony algorytm, który na podstawie naszych szczegółowych informacji i geolokalizacji, jest w stanie znaleźć przynajmniej kilku użytkowników z Twojej okolicy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wyniki będą dokładnie odpowiadać Twoim preferencjom.

Proces rejestracji kończymy na podaniu jeszcze kilku odpowiedzi dotyczących: swojego imienia, daty urodzenia, wykształcenia, dochodu rocznego (nieujawniany jest on innym członkom), wyznania, nawyków itp. Wszystkie pola musimy obowiązkowo wypełnić, by przejść dalej.

BE2 Nasz profil i wyszukiwanie partnera

Po wypełnieniu kwestionariusza możesz dodać zdjęcie profilowe, które najlepiej odda Twój wygląd. Możesz zdecydować czy zdjęcie będzie widoczne dla wszystkich użytkowników, dla tych wybranych lub tylko dla tych z kontem premium. Oczywiście nie musisz wrzucać wcale swojego zdjęcia, ale użytkownicy którzy zdecydowali się na ten krok, mają o wiele więcej propozycji interakcji z innymi użytkownikami serwisu.

Przejdźmy teraz do zakładki „mój profil”. Podobnie jak w przypadku portalu randkowego c-date, mamy tutaj do dyspozycji sporo ustawień, które możemy spersonalizować. W pierwszej kolejności, aby nasz profil stał się atrakcyjny i wyraźnie wyróżniał się spośród tysiąca innych profili, warto umieścić swoją galerie zdjęć (max. 5). Kolejno warto poświecić kilka chwil na uzupełnienie informacji o naszym wyglądzie, informacjach o tym co lubimy jeść i jakie filmy lub seriale lubimy oglądać w wolnym czasie, jaki styl życia prowadzimy i jakie cele w życiu sobie stawiamy. Gdy przeszliśmy już etap ustawień profilu, w kolejnym kroku możemy zająć się celem samym w sobie – znalezieniem idealnego partnera.

Prócz możliwości sprawdzenia dopasowań (z okolic), zaproponowanych przez algorytm portalu na stronie głównej naszego konta, mamy dostęp do listy nowych użytkowników, którzy założyli konto w serwisie. Jeśli jednak to nie spełnia Twoich oczekiwań, lub jesteś ciekaw większej ilości partnerów do wyboru, skorzystaj z zaawansowanego wyszukiwania – bardziej złożonego. Dostęp do tej opcji znajdziemy w zakładce „Moje wyszukiwanie” – > „zaawansowane ustawienia”.

Możemy wyszukiwać partnerów, kierując się takimi szczegółowymi kryteriami jak: wiek, miejsce zamieszkania, roczny dochód, posiadanie lub brak nałogów, itp. Po podaniu tych kryteriów, w ciągu 24 godzin „odświeżą się” wyniki podane przez algorytm, na jeszcze bardziej odpowiadające oczekiwaniom.

Jeśli udało nam się znaleźć odpowiednią osobę, możemy przejść do jej profilu i sprawdzić jak dobrze spasowany jesteś z potencjalnym wybrankiem. Każde podobieństwo ma znacznik (okrąg) i procent zgodności. Im wyższa wartość, tym zgodność waszych poglądów jest bardziej zbliżona. Naturalnie w treści profilu, mamy dostęp do szczegółowych informacji i zainteresowań każdego członka portalu.

Innym sposobem, na wyszukiwanie partnerów, jest zagranie w „ruletkę” i odkrycie ciekawych profili, które nie trafiły na Twoją listę poleconych partnerów. Wyświetli nam się zdjęcie potencjalnego dopasowania, a pod nim dwa przyciski akcji: przycisk „X” i kciuk w górę. Kciuk przeniesie nas do panelu interakcji z tym użytkownikiem, natomiast przycisk „X”, spowoduje automatyczne przejście do następnego zdjęcia. Trzeba jednak pamiętać, że ta jak i większość funkcji serwisu, jest przeznaczona tylko dla użytkowników z pakietem premium.

Bywa tak, że nie potrafimy rozpocząć interesującej konwersacji z użytkownikiem. Twórcy portalu stworzyli swego rodzaju wstępne szablony treści wiadomości, z których możemy skorzystać. Ich zdaniem w ten sposób, możemy sprowokować potencjalnego partnera do interakcji z nami. Tak skonstruowaną wiadomość wysyłamy do wybranych przez nas użytkowników. Poniżej kilka takich szablonów:

Cześć! Co byś uznał/a za najlepszą decyzję w swoim życiu?

Cześć! Jaka jest najlepsza rzecz jaka Ci się kiedykolwiek w życiu przytrafiła?

Cześć! Jestem tu nowa. Bądź tą pierwszą osobą, która się do mnie odezwie!

Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób rozpocząć pierwszą konwersacje na portalu randkowym, to sprawdź ten artykuł: Jak napisać pierwszą wiadomość do kobiety, na którą odpisze!?

18 lata
Średnia wieku członków BE2

BE2 Funkcje i narzędzia do komunikacji

Wszystkie kluczowe usługi portalu dotyczące interakcji z użytkownikiem, wymagają konta premium. Będąc bezpłatnym użytkownikiem portalu, masz w zasadzie dostęp tylko do codziennych propozycji dopasowanych do Ciebie przez algorytm. Jednak większość członków decyduje się ukryć swoje zdjęcia profilowe dla darmowych użytkowników. Jeśli chcesz je zobaczyć możesz poprosić o dostęp do nich, ale tylko w sytuacji gdy posiadasz członkostwo premium.

 • Możliwość kontaktowania się z dowolnymi osobami
 • Inteligentny algorytm, który codziennie dodaje nowe osoby do naszej listy proponowanych kontaktów. Są to osoby nieprzypadkowe, ponieważ odpowiadają one Twoim cechą osobowości i wartością życiowym. Wszystko co musisz zrobić to wypełnić swoje dane, a program wyszuka za Ciebie odpowiednie osoby.
 • Zaawansowane wyszukiwanie i przeglądanie profili
 • Możliwość wzięcia udziału w grze. Odkrywasz profile osób, których nie było na liście polecanych Ci użytkowników. Daj like tym, którzy przypadli Ci do gustu.
 • Dodawanie kontaktów do listy ulubionych
 • Kto odwiedził nasz profil

FREE

 • Rejestracja profilu i wypełnienie go
 • Szczegółowe wypełnienie cech osobowości
 • Możliwość wrzucenia swojego zdjecia profilowego
 • Codzienna lista rekomendowanych partnerów
 • Przeglądanie profili członków
 • Wszyscy członkowie zarejestrowani na stronie be2 mogą wykupić abonament Premium
 • Polubić profil użytkownika

BE2 Bezpieczeństwo i ochrona

Korzystanie z serwisu jest bezpieczne, firma działa legalnie na naszym rynku i zarejestrowana jest jako spółka be2 s.a.r.l w Luksemburgu . Pełne dane >>tutaj<<

Dane użytkownika są chronione i szyfrowane dzięki m. in. certyfikatom SSL, wiec nie trafią one w niepowołane ręce osób trzecich. Należy jednak pamiętać, żeby dla własnego bezpieczeństwa, nie wysyłać wiadomości prywatnych z swoimi danymi osobowymi, ponieważ nigdy nie mamy pewności kto znajduje się po drugiej stronie i do kogo one trafią.

Każdy użytkownik ma prawo do zgłoszenia żądania o usunięcie danych. Oczywiście wniosek będzie ograniczony zobowiązaniami prawnymi, które mogą wymagać od firmy wydłużenia okresu przechowywania.

BE2 Cennik członkostwa VIP

Darmowe konto

Funkcje portalu są ograniczone
 • Dodawanie wyraźnych zdjęć do swojego profilu
 • Szybkie przeglądanie profili proponowanych
 • Uzupełnienie profilu
 • Możliwość dodawania użytkowników do ulubionych
20
00
Premium 1 miesiąc

 • Odbieranie , wysyłanie wiadomości i wszelkie interakcje z użytkownikami
 • Dodawanie kontaktów do ulubionych
 • Zaawansowane filtry wyszukiwania
 • Informacje kto odwiedził Twój profil i kto polubił
 • Szybkie przeglądanie zarejestrowanych osób
 • Gra w odkrywanie profili
Popular
79
90*
Premium 3 miesiąc
(*miesięcznie)
 • Odbieranie, wysyłanie wiadomości i wszelkie interakcje z użytkownikami
 • Dodawanie kontaktów do ulubionych
 • Zaawansowane filtry wyszukiwania
 • Informacje kto odwiedził Twój profil i kto polubił
 • Szybkie przeglądanie zarejestrowanych osób
 • Gra w odkrywanie profili
59
90*
Premium 6 miesięcy
(*miesięcznie)
 • Odbieranie, wysyłanie wiadomości i wszelkie interakcje z użytkownikami
 • Dodawanie kontaktów do ulubionych
 • Zaawansowane filtry wyszukiwania
 • Informacje kto odwiedził Twój profil i kto polubił
 • Szybkie przeglądanie zarejestrowanych osób
 • Gra w odkrywanie profili

.Jeśli nie interesuje Cię funkcja premium, możesz pozostać użytkownikiem zweryfikowanym z ograniczonym dostępem do portalu. Sama rejestracja oczywiście nic nie kosztuje, jak w przypadku większości portalów randkowych.

Jeśli jednak zdecydujesz się mieć pełen dostęp do serwisu, musisz za to zapłacić. Dzięki funkcji premium, strona zagwarantuje nam minimum 10 osób pasujących do naszych preferencji. Jeśli portal nie dotrzyma gwarancji, wówczas otrzymamy 1 miesiąc premium za darmo. Nie zawsze uda nam się od razu znaleźć 10 pasujących do nas osób, tym bardziej jeśli jesteśmy wymagający. Być może dołączą one w późniejszym terminie do portalu.

Członkostwa premium są dostępne w planach 1-, 3- i 6-miesięcznych.

BE2 Wady i zalety

Zalety

 • Wyrównana ilość płci
 • Portal gwarantuje 10 osób pasujących do naszej preferencji (pakiet premium)
 • Portal, który istnieje na rynku od ponad 16 lat
 • Można zobaczyć kto jest aktualnie online
 • System rekomendacji partnerów
 • Lista ulubionych użytkowników
 • Gra w dopasowania partnera
 • Podgląd odwiedzających profil
 • Niskie prawdopodobieństwo fałszywych kont

Wady

 • W zasadzie brak interakcji z członkami portalu, bez wykupienia konta premium
 • Konto premium można wypowiedzieć tylko na piśmie!
 • Możliowść przeglądania zdjęć tylko po udostępnieniu własnych

BE2 Pomoc, support i usuwanie konta

Jeśli masz pytania odnośnie korzystania z serwisu i jego warunków, możesz skorzystać z FAQ i poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli jednak nie znajdziesz odpowiedzi, skorzystaj z e-mail serwisklienta@be2.pl

z  Dodatkowo opcji mamy możliwość usunięcia konta, jeśli portal nie spełnił naszych oczekiwań lub konto nie jest nam już potrzebne, ponieważ znaleźliśmy to czego szukaliśmy, musimy wysłać e-mail na ochrona-danych@be2.pl wpisując swój login z prośbą o usunięcie swoich danych z bazy.

 

Jeśli posiadamy konto premium, a chcielibyśmy z niego zrezygnować: Należy wysłać na adres firmy (e-mail, listownie lub fax-em) wypowiedzenie umowy – minimum 14 dni przed datą przedłużenia konta premium na kolejny miesiąc. Dezaktywowanie konta w ustawieniach nie oznacza wypowiedzenia umowy!

BE2 Wersja mobilna / aplikacja

Aplikacja mobilna Be2 oferuje te same funkcje, co jej odpowiednik w witrynie. Została zaprojektowana, aby zapewnić wszystkim użytkownikom be2 szybki i wygodny dostęp do portalu. Funkcje są zaprojektowane jako przejrzyste zakładki do wyboru w górnej części strony, a ustawienia konta można znaleźć w zwiniętym menu po prawej stronie.

Podczas gdy w witrynie Twoje rekomendacje partnerów są wyświetlane na liście, w aplikacji mobilnej odbywa się to za pomocą siatki dwukolumnowej. Siatka pokazuje zdjęcia profilowe osób, które zostały Ci zaproponowane przez system wraz z ich nazwami, wiekiem, lokalizacjami i wynikiem zgodności.

Zdjęcie profilowe użytkownika zajmuje większą część ekranu i trzeba przewinąć w dół, aby zobaczyć informacje dotyczące osoby.

Aplikacje możemy ściągnąć wpisując w google BE2 aplikacja i pobrać na swój telefon.

BE2 Kilka screenshot-ów z wersji mobilnej serwisu (przykładowy profil bez premium)

Opinia końcowa o portalu BE2

Karolina Piotrowicz, blogerka

Wadą portalu jest funkcja premium, którą raczej zmuszeni jesteśmy aktywować, jeśli myślimy o poważnym randkowaniu na tym portalu i jeśli chcemy mieć do niego pełen dostęp. Portal jasno określa reguły i nic nie pozostaje niewiadomą, wiec warto dowiedzieć się na własną rękę jak działa funkcja premium i być tego świadomym. Pobieranie środków z konta to powszechna praktyka większości portali randkowych, bez względu na początkową nieufność niektórych użytkowników. Na szczególną uwagę zasługuję fakt, że portal gwarantuje nam minimum 10 osób, które będą pasować do naszych preferencji – często bardzo zaawansowanych. Na Be2 możesz spodziewać się osób 30+, które poszukują trwałych związków. Be2 jest godnym zaufania, solidnym portalem randkowym z jasnymi zasadami użytkowania, który działa od wielu lat na rynku Europejskim.

Oceń wpis:
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 na 5 możliwych )
Loading...

Dodaj komentarz