One Night Friend – opinie, recenzja, czy warto?


   
   
One night friend wygląd strony głównej
   

Szansa na znalezienie partnera: 7/10

Serwis i obsługa użytkowników: 7/10

Cena za prakiet V.I.P: 6/10

Design i użyteczność portalu: 7/10

Bezpieczeństwo: 7/10

Profile i autentyczność: 6/10

Dołącz

       

One Night Friend to serwis randkowy skierowany głównie do singli i osób samotnych (choć nie tylko), którzy poszukują osób chętnych na niezobowiązujacy związek lub spotkanie na jedną noc. Podstawowym celem serwisu jest połączenie ze sobą osób szukających alternatywy dla codziennej rutyny bez dodatkowej presji zobowiązań. Kobiety i mężczyźni szukający poważniejszych relacji raczej tutaj tego nie znajdą. W jaki sposób prezentowane są sugestie dotyczące partnerów? Przedstawiane są na podstawie preferencji wyszukiwania, a wyświetlone wyniki dotyczą tylko dostępnych użytkowników, w odległości do 160 km od określonego miejsca pobytu. Jeżeli szukasz nowych i ekscytujących doświadczeń, chcesz ubarwić swoje życie o nieco pikanterii, ten serwis powinien spełnić Twoje oczekiwania. A jak wygląda rejestracja?

   

Rejestracja

   

Sama rejestracja w OneNightFriend jest bardzo prosta i trwa niespełna 2 minuty. W celu założenia swojego konto musisz tylko wybrać swoją płeć oraz określić prefenrecje dotyczące potencjalnych partnerów. W dalszej kolejności należy podać swój wiek, login oraz oczywiście adresem e-mail, na który przyjdzie potwierdzenie rejestracji. Po wypejnieniu wszysktich niezbędnych pól, powinieneś otrzymać wiadomość e-mail z linkiem weryfikującym Twoje konto. (warto sprawdzić zakładkę spam, jeśli nie otrzymałeś wiadomości) W taki o to prosty sposób Twoje konto zostało założone. Następnie możemy przejść do wypełnienia swojego profilu. Tutaj standardowo możesz dodać swoje zdjęcie profilowe. Oczywiście, nie musimy o tym wspominać, że zwiększy to Twoje szanse na pozytywny odzew od płci przeciwnej. Użytkownicy chętniej nawiązują kontakt z osobami, którzy publikują swoje zdjęcia - w ten sposób są bardziej wiarygodni. W momencie gdy będziesz miał już w pełni zweryfikowane konto, inni użytkownicy będą mogli odbierać od Ciebie prywatne wiadomości i prowiadzić z Tobą rozmowy, nawet w sytuacji, gdy ich konta ustawione są na tryb pełnego bezpieczeństwa (więcej na ten temat dowiesz się w dalszej części recenzji).

   

Profil na OneNightFriend i wyszukiwanie partnera

   

Po utworzeniu swojego konta powinieneś zadbać o wpłaściwe zaprezentowanie swojego profilu. Informacje zawarte w profilu użytkownika dotyczą różnych informacji - w tym na przykład cechy fizyczne, takie jak wiek, kolor włosów, typ sylwetki, waga, wzrost, kolor oczu, znaki szczególne jak tatuaż lub piercing. Nie tylko aspekty swojego wyglądu możesz tutaj opisać, że również styl życia, zarobki czy ewentualne nałogi. Na swoim profilu znajdziesz również zakładkę „o mnie” – możesz w tym miejscu umieścić bardziej szczegółowe informacje jak pochodzenie czy też wykształcenie itd. Oczywiście tylko Ty decydujesz, które pola uzupełnisz i jakie informację podasz. Jeżeli nie chcesz wszystkim dzielić się z pozostałymi użytkownikami, zawsze możesz wybrać opcję „raczej nie udostępniaj”.

Możliwość swobodnej komunikacji z innymi osobami, jest szalenie istotna w stronach randkowych. Jeśli użytkownicy nie mogą wymieniać między sobą wiadomości bądź są one mocno ograniczone, to cel istnienia takich witryn – znacząco się mija. Aby znaleźć partnera do seksu na One Night Friend, musisz nastawić się, że lepiej dołączyć do konta premium. Warto jednak wspomnieć o tym, że nawet jeśli Ty będziesz posiadał członkostwo premium, może się tak zdarzyć, że osoba, będąca w kręgu Twoich zainteresowań i do której wysyłasz wiadomość, będzie korzystać z bezpłatnego konta. Co to może oznaczacz dla Ciebie? Możesz nie uzyskać odpowiedź na swoją wiadomość, ponieważ użytkownicy z bezpłatnym kontem mają ograniczone możliwości i nie mogą odpowiedzieć ani zainicjować rozmowy.

Warto tutaj wspomnieć o ciekawej funkcji dotyczącej statusów - użytkownicy mają możliwość dzielić się swoimi odczuciami i wyrażać swoje myśli w aktualnych statusach. Musimy jednak podkreślić, że publiczne ustawienie statusów wiąże się z przestrzeganiem obowiązujących reguł. Statusy, które nie są zgodne z określonymi wytycznymi dla społeczności, mogą zostać odrzucony. Czego dotyczą reguły? Jest to m.in. zakaz wprowadzania obraźliwego, wulgarnego języka, wzmianek o narkotykach i innych używkach, linkowania innych stron.

Dużym plusem serwisu jest możliwość korzystania z funkcji "Tryb bezpieczny", aby mieć kontrolę nad tym, kto może wysyłać do Ciebie wiadomości. W trybie pełnym można wysyłać wiadomości jedynie do zweryfikowanych użytkowników. Z kolei tryb podstawowy – umożliwia wszystkim oglądać i kontaktować się z wszystkimi członkami poza tymi, których oznaczono jako podejrzane (warto zwrócić szczególną uwagę na tą funckję). Musisz pamiętać, że jeśli zablokujesz dostęp do informacji o sobie, Ty również nie będziesz mógł podejrzeć informacji o innych użytkownikach.

Dość dużym problemem, który jest zmorą administratorów strony, są fałszywe konta. Fikcyjni członkowanie dodają jako swoje zdjęcia profilowe wizerunki modelek i celebrytów. Można również natrafić na podejrzane konta, których status dostępności jest cały czas online. Każdy możne zgłosić administracji konta, które wydają się podejrzane, za pomocą infolinii lub e-maila w celu dalszego sprawdzenia.

   

Funkcje i narzędzia do komunikacji

   

Jaka jest różnica między bezpłatnym kontem a premium? Przedstawiamy w dalszej części artykułu. Użytkownicy z darmowym planem, mogą dodawać swoje zdjęcie profilowe i filmiki video. Mogą aktywnie korzystać z wyszukiwarki innych członków za pomocą zdefiniowanych kryteriów, ale w tym wypadku funkcja ta jest mocno ograniczona w darmowym planie. Na One Night Friend można „lajkować” zdjęci użytkowników. Można również podejrzeć, kto przeglądał nasz profil. Oczywiście, jak w większości tego typu stron, funkcje dostępne w darmowym planie mocno ograniczają swobodę korzystania z serwisu i nie można korzystać z szeregu możliwości i opcji. Z tego względu warto pomyśłeć o przejście do Planu Premium.

Darmowe konto

✅ Logowanie się do serwisu

✅ Uzupełnienie profilu, w tym dodawanie zdjęć

✅ Możliwość lajkowania zdjęć innych użytkowników - ograniczona ilość

✅ Standardowe wyszukiwanie członków

Konto Premium

✅ Czytanie i pisanie nieograniczonej ilości wiadomości do innych użytkowników

✅ Możliwość przeglądania bez ograniczeń profili innych członków i swobodnego kontaktowania się

✅ Podgląd osób, które odwiedziły Twój profil

✅ Wyświetlanie zdjęć w jakości Full HD

✅ Wyświetlanie pełnych wyników wyszukiwania innych użytkowników

   

Bezpieczeństwo i ochrona

   

Wczęsniej już wspominaliśmy, że OneNightFriend posiada funkcje trybu bezpieczeństwa i teraz nieco rozwinięmy ten temat. Serwis pozwala określić, kto może zaglądać na nasz profil i wysyłać do nas wiadomości. Bezpieczeństwo użytkownika zwiększa również fakt, że można zgłaszać administratorom niezgodne z regulaminem konta oraz zachowania poszczególnych członków. W jaki sposób to zrobić? Zasada jest prosta, wystarczy kliknąć na nazwę użytkownika i wybrać opcję „zgłoś” na jego profilu. Kolejną ciekawą funkcją jest możliwość ustawienia na swoim profilu „trybu przyzwoitości”. Na czym to polega? Możesz zadecydować, czy chcesz oglądać wszystkie zdjęcia w pełnym zakresie - również z nagością, lub czy wolisz, aby wyświetlały Ci się do materiały „cenzurowane” przedstawiające tylko ujęcia głowy i ramion oraz uśmiechów użytkowników. Warto podkreślić, że obowiązuje tutaj bezwzględny zakaz, dodawania filmów oraz zdjęć o nielegalnej, brutalnej bądź nieprzyzwoitej tematyce.

To już standard wśród większości serwisów, ale mimo wszystko warto zaznaczyć, że OneNightFriend korzysta protokołu SSL do najnowocześniejszego szyfrowania. To jest dostępne dla każdego użytkownika. Natomiast możemy to rozszerzyć do „bardziej” bezpiecznej opcji, przechodząc do pakietu Premium „lepsza ochrona”. Na czym to polega? Dodatkowo zyskujesz możliwość przeglądania strony w trybie Incognito.

Niestety serwis nie udostępnia możliwości ustawiania statusu swojego profilu jako prywatny. Natomiast jeżeli nie chcesz udostępniać pewnych informacji o sobie, możesz po prostu nie odpowiadać na konkretne pytania. Z drugiej strony, aby zobaczyć odpowiedzi innych członków na poszczególne pytania, w pierwszej kolejności sam musisz odpowiedzieć na swoje.

   

Cennik członkostwa VIP

   

Konta premium są dostępne w dwóch planach, a ceny zaczynają się od 0,71 zł/dziennie (opcja czatoholik). Najwyższy Pakiet Premium (1,07 zł/dziennie) obejmuje wszystkie dostępne funkcje i jest odnawiany codziennie. Z konta automatycznie pobierana jest określona kwota (musisz podpiąć swoją kartę), a jedyne na czym musisz się skupić to wyłącznie szukaniu osoby, z którą przyjemnie spędzisz czas. Możesz również wybrać tańszą opcję premium czatoholik o nieco ograniczonych funkcjach i w ten sposób spróbować znaleźć sex partnerkę – koszt będzie mniejszy, ale również w tym przypadku, kwota będzie pobierana z podanego numeru karty codziennie. Do wyboru jest również opcja "Lepsza ochrona", która skupia się tylko na zwiększeniu swojego bezpieczeństwa w stosunku do darmowego członkowsta. Przed dokonaniem płatności warto dowiedzieć się, w jaki sposób można anulować członkostwo premium.

   

Wersja mobilna oraz aplikacja

   

Wersja mobilna cechuje się łatwością w użyciu. Jest prosta i przyjemna dla oka. Nie różni się znacząco od wersji komputerowej. Zaletą wersji mobilnej jest to, że jest łatwiejsza w dostępie oraz dostosowana do urządzeń mobilnych, a pod względem funkcji odpowiada wersji komputerowej. Użyteczność wersji mobilnej jest lepsza niż desktop, witryna ładuje się szybciej i umożliwia łatwiejszy dostęp do funkcji, niż w wersji strony na PC, ponieważ wszystko co potrzebne jest dostępne na stronie głównej. Dzięki swej funkcjonalności, strona w wersji mobilnej jest bardzo czytelna i przede wszystkim uporządkowana. Wersję mobilną każdy może wypróbować za darmo, ponieważ jest ona dostępna tylko w przeglądarce, nie trzeba instalować dodatkowej i płatnej aplikacji. Wystarczy podać swój adres e-mail / nazwę użytkownika i hasło, żeby zalogować się na telefonie i zacząć korzystać z serwisu.

   

Wady i zalety OneNightFriend

   
Zalety

✅ Duża baza użytkowników

✅ Bezpłatna i łatwa rejestracja

✅ Ładny i intuicyjny desing

✅ Możliwość dodawania zdjęć i video

✅ Wygodna i rozbudowana wersja mobilna

✅ Dodawanie użytkowników do ulubionych

✅ Podgląd użytkowników online

Wady

✖️ Sporo funkcji jest dostepnych wyłacznie dla członków Premium

✖️ Zdarzają się fałszywe konta

✖️ Cena za pakiet Premium

✖️ Oczekiwanie na zatwierdzenie informacji o sobie i zdjęć

   

Pomoc, support i usuwanie konta

   

Na wyróżnienie zasługuje sekcja FAQ, która zawiera chyba niemal wszystkie informacje dotyczące korzystania ze strony. Jeśli masz jakiekolwiek problemy – możesz wysłać wiadomość e-mail do supportu, aby uzyskać pomoc. W jaki sposób uzunąć konto? W tym celu musisz wysłać wiadomości e-mail do administracji. Po usunęciu konta wszystkie Twoje dane znikną z bazy serwisu.

   

Opinia końcowa o One Night Friend

   

Serwis w wersji podstawowej nie daje zbyt dużych możliwości, dlatego zdecydowanie bardziej jest nastawiony na subskrypcję konta premium. Rejestracja jest szybka i prosta, a korzystanie z serwisu jest bezproblemowe. Niestety można tutaj spotkać sporą ilość fałszywych profili i chatbotów, co utrudna znalezienie odpowiedniego partnera.