Jak ładnie zakończyć swobodny związek?


   

Jeśli od samego początku przestrzegamy kilku złotych zasad, można mieć luźny związek, w którym żadna ze stron nie zostanie zraniona. Większość osób wchodzi w luźny związek bez większego zastanowienia. Istnieją sposoby na wspaniałe zakończenie niezobowiązującej relacji. W jaki sposób zrobić to dobrze? Nikt nie chce być złym człowiekiem. Z całym napięciem i stresem, które jest częścią kończenia przypadkowego związku, wcale nie dziiwi, że wiele osób nie chce robić tego w odpowiedni sposób. Poniżej znajdziesz kilka działań, które pozwolą zakończyć luźny związek bez wyrządzania krzywdy drugiej osobie.

   
   

Zakończ związek osobiście

Bez względu na to, jak nieprzyjemne jest zakończenie luźnego związku, powinieneś spróbować poradzić sobie z tym spotykajac się twarzą w twarz. Oczywiście są sytuacje, w których jest to niemożliwe, na przykład gdy jesteście oddaleni od siebie o wiele kilometrów. Jeśli możesz to zrobić osobiście, powinieneś. Nikt nie chce dowiedzieć się o zakończeniu związku przez sms, email czy inną wiadomość elektroniczą. Szczera rozmowa w cztery oczy to jedyna słuszna droga i przejaw szacunku do osoby, z którą miałeś bliską więź, nawet jeśli była to przypadkowa. Poza tym ważne jest również, aby oczyścić atmosferę po obu stronach, aby pozbyć się żalu i negatywnych emocji.

Wybierz odpowiedni czas i miejsce

Bądź uczciwy i porozmawiaj z szerze o tym we właściwym czasie i miejscu. Niezależnie od tego, jaki jest twoja motywacja, najlepszym sposobem na zakończenie niezobowiązującego związku w spokoju jest szczera rozmowa o tym. To normalne, że ​​każda osoba ma inne wymagania i oczekiwania wobec relacji międzyludzkiej. Grunt to być od początku szczerym w tym zakresie. Praktycznie tak samo ważne, jak zakończenie związku, jest to, kiedy to zrobić. Jeśli umówiłeś się twarzą w twarz, wybierz miejsce dość prywatne, aby jeśli scenariusz przerodził się w kłótnię lub jeśli druga osoba stanie się toksyczna, oszczędzi jej zniewagi publiczności. Dobrym pomysłem jest również wybranie miejsca, które łatwo opuścić, zarówno ze względu na siebie, jak i drugiej osoby – nie ma nic gorszego niż utknięcie gdzieś ze swoim byłym. Decydując o tym, jak zakończyć swobodny związek, ważne jest również, aby zastanowić się, kiedy powinieneś przeprowadzić rozmowę o zerwaniu. Jeśli znasz harmonogram swojej przyszłej ex, pomysl i spróbuj go obejść – porozmawiaj z ną przed weekendem, aby miała czas i miejsce na przetworzenie emocji, zamiast tuż przed ważnym testem na studiach lub niezbędną prezentacją w pracy.

Nie obwiniaj drugiej osoby

To oczywste, że wszyscy chcemy wyglądać wspaniale i perfekcyjnie. Ale ponieważ jesteśmy ludźmi, nie jesteśmy wolni od popełniania błędów i tak dalej. Mając to na uwadze, powinieneś mieć możliwość przyznania się do swoich błędów i poinformowania o prawdziwym powodzie, dlaczego chcesz przestać widywać ze swoją partnerką. Najgorsze co możesz zrobić to zrzucenie winy na drugą osobę, bez względu na to, czy straciłeś zainteresowanie, czy chcesz być z zupełnie nową osobą. Jeżeli inicjatywa rozstania wychodzi od Ciebie, to przyjmij winę na swoje barki.

Nie dawaj złudnej nadziei

Może się wydawać, że dobrym pomysłem jest zmniejszenie ciosu poprzez bycie przyjaznym. I że równie dobrze jest od czasu do czasu spotkać po zakończeniu długotrwałego, swobodnego związku. Jeżeli druga osoba wciąż coś do Ciebie czuje, to nie dawaj Jej mieszanych sygnałów i nie trzymaj się zbyt blisko.

Przestańcie uprawiać seks

Kiedy jesteś napalony i samotny, typowe jest pragnienie spotkania się z osobą, do której jesteś przyzwyczajony. W rezultacie nawiązanie kontaktu ze starym partnerem seksualnym będzie kuszące, nawet jeśli zakończysz swój przypadkowy związek.

Bezwzględnie utnij wszelki kontakt

Początkowo bycie kumplem z kimś, z kim zakończyłeś długotrwały, swobodny związek, może wydawać się bezpieczne. ALe jeśli druga osoba wciąż żywi do ciebie uczucia, na dłuższą metę podtrzymywanie znajomości będzie złym i bolesnym wyborem. Druga osoba, może zakochać się znacznie głębiej. Z tego powodu należy zerwać z nią kontakt, aby oszczędzić wszystkim kłopotów i bólu serca. Rozumiemy, jak trudno jest zakończyć długotrwały, swobodny związek, robiąc to, ale w tym momencie nie ma sensu ranić się jeszcze bardziej.

Nie wysyłaj SMS-ów ani nie rozmawiaj w sieciach społecznościowych.

Przestań lubić ich zdjęcia na Instagramie i statusy na FB, wysyłać im wiadomości („Myślę o tobie!”) i wysyłać im SMS-y. Będzie to dla nich zagadkowe i opóźni procedurę powrotu do zdrowia. Zadaj sobie pytanie, czy robisz to dla nich, czy dla siebie, czy czujesz się zobowiązany do wykonania którejkolwiek z powyższych czynności. Być możę boisz się, że druga osoba przestanie Cię lubić, jednak niepraktyczne jest przewidywanie, że ex po prostu pozwoli rozstaniu spłynąć po sobie i przestawi się na bycie kumplami z tobą. Odrzucenie rani i złości. Bardziej bezinteresowną rzeczą, jaką możesz zrobić w tej sytuacji, jest stanowczy wybór i decyzja o zerwaniu kontaktu.

Przygotuj się na negatywne opinie.

Od tej osoby i/lub jej znajomych/przyjaciół. Gniew jest naturalną reakcją na ból. Pamiętaj, że najprawdopodobniej nie będziesz mógł przejść wobec tego obojętnie. Na pewno pozostawi to w Tobie jakiś ślad emocjonalny, więc dobrze jest, abyś miał w swoim gronie znajomych osoby, które pomogą Ci w tym ciężkim okresie. Zranienie kogoś jest do bani, podobnie jak bycie zranionym. Pamiętaj, że trudne doświadczenia i nieprzyjemne doznania są częścią bycia człowiekiem.