Dlaczego faceci pragną swobodnych związków?


   

Ogólnie rzecz biorąc, kobiety mają więcej oczekiwań w stosunku do randek niż faceci. W rezultacie nie mogą całkowicie zrozumieć, dlaczego wiele osób wybiera przypadkowe relacje, nawet jeśli oznacza to zerwanie z drugą osobą. W efekcie wiele dziewczyn wścieka się, gdy mężczyzna nie chce się zaangażować. Jednak zanim się zdenerwujesz, musisz przeczytać powody, dlaczego faceci pragną tylko swobodnego związku. Możesz się obwiniać, jeśli jesteś w takiej sytuacji. Ale nie powinnaś sądzić, że powód jest stale związany z tobą. Być może facet wraca do zdrowia po ostatnim związku i nie jest gotowy do ponownego zaangażowania emocjonalnego. Albo boi się poświęcić i wybiera prostą metodę.

Wielu mężczyzn szuka swobodnych związków, ponieważ nie chcą radzić sobie z psychologicznymi wymaganiami innych osób. Jeśli facet lubi tylko luźne związki, to dlatego, że nie chce niczego na stałe. Typowym powodem, dla którego dana osoba trzyma się luźnych relacji, jest fakt, że chce on zachować otwarte opcje. W rzeczywistości czasami mężczyzna ma obawy związane z zaangażowaniem, które wyłaniają się z jego przeszłych doświadczeń. Krótko mówiąc, osoba chce teraz po prostu swobodnych związków, ponieważ nie chce ponownie popełnić tego samego błędu co kiedyś. W związku z tym faceci często mają „syndrom Piotrusia Pana”, w którym chcą pozostać młodzi i nie chcą dorosnąć. Zapoznaj się z 11 najważniejszymi powodami, dla których faceci nie chcą się angażować, abyś mogła rozpoznać nadchodzący problem.

   
   

Wielu facetów szuka swobodnych związków, ponieważ nie chcą zajmować się emocjonalnymi potrzebami innych ludzi. Tacy faceci chcą po prostu okazjonalnych spotkań, ponieważ są łatwe i nie muszą się zbytnio przejmować, gdy już przestaną się spotykać z daną osobą.

2. Jest gotowy tylko na przyjemne chwile

Jeśli ktoś lubi mieć luźne związki, to dlatego, że nie chce niczego angażującego w swoim życiu. Jednym zdaniem, dopóki będzie mógł się dobrze bawić, nie będzie miał obaw zainwestowania czasu z tobą. W takim przypadku luźny związek nie potrwa długo.

3. Pragnie, aby jego opcje były otwarte

Częstym powodem pozostawania w luźnych związkach jest to, że chce facet chce zachować wolną furtkę, aby w każdym momencie móc przeskoczyć na inny kwiatek. Przywiązanie do jednej dziewczyny byłoby dla mężczyzn bólem głowy, biorąc pod uwagę, że pragną spać z wieloma kobietami.

4. Boi się zranienia

Bez względu na to, czy jest to spowodowane starym cierpieniem, czy po prostu chce zachować bezpieczeństwo, nie jest niczym niezwykłym, że mężczyzna unika poświęcenia. Związki nie gwarantują radości, ponieważ mogą się szybko zmieniać i stwarzać problemy.

5. Związek nie są jego priorytetem

W tym przypadku mężczyźni pragną swobodnych relacji, ponieważ to jest to, czym mogą sobie poradzić w tej chwili. Ponadto nie chcą brać na siebie zobowiązań, ponieważ albo są zbyt zajęci pracą, albo mają inne zadania do wykonania. Poza tym niektórzy faceci w ogóle nie lubią związków na poważnie. Nie będą odczuwać potrzeby, aby kiedykolwiek taką formę relacji wysoko cenić.

6. Nie chce zmieniać swojego stylu życia

Jest wielu facetów, którzy nie są otwarci na zmiany w swoim życiu. Co więcej, tacy mężczyźni są spokojni i zachwyceni swoim życiem w tej chwili.

7. On wierzy, że to się nie uda

Wielu facetów nie lubi ryzykować i od razu zakłada, że dłuższa relacja nie ma sensu, ponieważ prędzej czy później po prostu coś się nie uda - uczucie się wypali, albo pojawią się problemy nie do przejścia. Nie chcą robić sobie kłopotu, stąd wybór krótkich i swobodnych relacji.

8. On naprawdę nie jest w tobie zakochany

Czasem powód, dla którego facet nie chce zaangażować się w poważniejszą relację z Tobą, może być dość prozaiczny - może najwyczajniej w świecie nie być zakochany w Tobie. Nie jest to coś złego z jego strony. Jak to mawiają - serce nie sługa. Jeżeli czujesz, że ktoś nie żywi mocnych uczuć w stosunku do Ciebie, nie trać czasu na taką relację, ani nie próbuj na siłę trzymać faceta przy sobie. Takie działanie nie sprawi, że nagle zakocha się w Tobie.

9. Został zraniony w przeszłości

Chociaż na zewnątrz mężczyzni może wyglądać fajnie i twardo, wiele osób ma delikatne serca. Osoby, które mają nieprzyjemne doświadczenia ze swoimi byłymi, mogą nie być skłonni do nowego związku z uwagi na to. Innymi słowy, mężczyzna chce teraz po prostu swobodnych związków, ponieważ nie chce popełnić tego samego błędu ponownie. Generalnie ma odrazę i może nie chcieć więcej się angażować.

10. Nie jest łatwo dostępny emocjonalnie

Panuje ogólne przekonanie, że mężczyźni wolniej dojrzewają emocjonalnie niż kobiety. W świetle tego faceci zazwyczaj mają „syndrom Piotrusia Pana”, w którym chcą pozostać młodzi i nie pragną dojrzewać. Biorąc pod uwagę te punkty, wiele z nich pozostaje niedojrzałych, mimo osiągnięcia fizycznej i wiekowej dojrzałości. Po prostu pragną czerpać przyjemność z życia jako kawaler i korzystać ze swobodnych zwiąsków się tak dużo, jak tylko mogą.

11. Nie jesteś jego jedynym wyborem

Niektórzy faceci chcą luźnych związków, ponieważ nie mogą poprzestać na jednej kobiecie. Lubią romansować z kilkoma dziewczynami na raz.