Bezpieczeństwo na portalach randkowych – Czyli jak bezpiecznie Randkować

Bezpieczeństwo na portalach randkowych – Czyli jak bezpiecznie Randkować6 minut czytania

Internetowy serwis randkowy, może być użyteczną platformą do poznawania interesujących ludzi w Twojej okolicy. Należy jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem popularności portali randkowych relatywnie wzrasta ryzyko niebezpieczeństwa jakie może towarzyszyć poznawaniu ludzi w ten sposób. Warto zachować ostrożność, szczególnie jeśli rozważamy spotkanie i nawiązanie głębszej relacji z osobą, którą poznaliśmy w internecie. Należy właściwie zadbać o swoje bezpieczeństwo i rozważyć wszelkie potencjalne zagrożenia. Zacznijmy więc od początku…

Kradzież danych osobowych

Rozmawiając z nieznajomymi w Internecie, należy zachować zdrowy rozsądek i szczególną ostrożność. Nie jest zachowaniem rozsądnym podawanie danych osobowych, takich jak:

 • Numer telefonów
 • Adres zamieszkania
 • Adres mailowy
 • numer dokumentu tożsamości
 • ani żadnych innych poufnych informacji

Dotyczy to zarówno Twoich danych jak i danych Twojej rodziny lub znajomych. Podanie tych informacji staje się dla tej osoby lub osób – jeśli działają w grupie – prosta drogą, prowadzącą do utraty przez Ciebie Twojej tożsamości w sensie formalnym. Należy również pamiętać, że jeśli dana osoba prosi Ciebie o podanie jakichkolwiek danych osobowych, należy natychmiast przestać z nią rozmawiać, a jej konto zgłosić do administracji.

Pamiętajmy, że prowadzimy rozmowy, z ludźmi których nie znamy zbyt dobrze. Na wymianę tych danych przyjdzie pora. Do tego czasu, zalecam korzystać z wewnętrznych systemów wysyłania wiadomości, jakie oferuje dany portal, dzięki temu będziesz anonimowy i bezpieczny.
avatar bezpieczeństwo w internecie.

avatar bezpieczeństwo w internecie

Twój profil

 • Wybierz nazwę użytkownika, która nie informuje wszystkich, kim jesteś. Nie umieszczaj swojego nazwiska ani żadnych innych danych identyfikujących
 • Pamiętaj, że jawnie seksualne, prowokujące lub kontrowersyjne nazwy użytkowników, mogą przyciągać niewłaściwy rodzaj uwagi.
 • Warto stworzyć unikalny adres e-mail i hasła do logowania na portalach randkowych.

Logowanie

 • Zachowaj ostrożność podczas uzyskiwania dostępu do konta za pomocą komputera publicznego lub współdzielonego, aby inni nie mogli przeglądać ani rejestrować Twojego hasła ani danych osobowych.
 • Upewnij się, że masz zaktualizowane oprogramowanie zabezpieczające Twoje urządzenie, z którego sie logujesz.

Ograniczone zaufanie

Na internetowych portalach randkowych, możemy znaleźć miliony ludzi. Niektórzy z nich szukają niczego niepodejrzewających ofiar. Znakami ostrzegawczymi osoby, która ma złe intencje, mogą być:

 1. Niespójne lub agresywne wiadomości
 2. Nie posiada opisu profilu lub ma sporo do ukrycia (zdawkowe odpowiedzi, enigmatyczne)
 3. Nienaturalne, wzbudzające obawy zachowanie

Jednak najczęściej te osoby, przebierają postać bardzo uprzejmą i uroczą. Warto zwrócić uwagę gdy dana osoba swoim zachowaniem jest nienaturalnie sympatyczna i nazbyt pozytywnie do nas nastawiona. Może to być dla nas znak ostrzegawczy o jej złych zamiarach wobec nas. Zwróć uwagę na to jak odpisuje i jak się zachowuje, poświęcić trochę czasu na poznanie tej osoby tak dokładnie, jak to możliwe, zanim zdecydujesz się z nią spotkać w realnym świecie.

Oszustwo na obcokrajowca z Rosji/Ukrainy

Szczególną ostrożność należy zachować w kontaktach z obcokrajowcami. Popularną metodą oszustów cudzoziemców jest znajdowanie osoby łatwowiernej i nakłonienie jej do decyzji o przyszłym związku i wspólnym zamieszkaniu. Oszust przekonuje o swoim zaangażowaniu i miłości, snuje wizje, wspólnego szczęśliwego związku. Ostatecznie po całkowitym zmanipulowania danej osoby, nakłania do wysłania mu pieniędzy w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb takich jak jedzenie, ubrania czy leki dla siebie lub rodziny. Do obiecanego spotkania w rzeczywistości nigdy jednak nie dochodzi, a oszust znika gdy tylko wyczerpie źródło swojego zysku.

Zanim dojdzie do spotkania

Uczucie, które nam towarzyszy gdy umawiamy się z kimś nowym po raz pierwszy jest bardzo ekscytujące, ale nie możemy dać się mu oślepić. Nawet jeśli czujesz, że zbliżyłeś się do kogoś za pośrednictwem poczty e-mail czy telefonu, powinieneś pamiętać, że ta osoba jest dla ciebie w dużej mierze w dalszym ciągu obca. Dlatego ważnym jest, gdy spotykamy się z kimś osobiście – bez względu na to, czy jest to Twoja pierwsza, czy piąta randka – aby zachować ostrożność.

Po omówieniu terminu randki pamiętaj o spotkaniu w publicznym miejscu, takim jak restauracja. Powiadom rodzinę lub znajomych o tym, dokąd się wybierasz, z kim i kiedy masz zamiar wrócić.

Twoje zdrowie a sex-randki

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z ryzyka zdrowotnego. Poznawanie ludzi w Internecie jest nie tylko niebezpieczne dla zdrowia psychicznego, ale równie niebezpieczne dla zdrowia fizycznego, ponieważ niektóre choroby przenoszone drogą płciową mogą być bardzo groźne. Jest to ogromne ryzyko dla osób, które korzystają z portali tylko i wyłącznie z nastawieniem na seks przygody. Ponieważ wiele osób spotyka się i umawia z niezliczoną ilością osób na przygodny seks, ryzyko zarażenia chorobą przenoszoną drogą płciową jest wysokie. Zachowaj ostrożność i uważaj na tych, którzy mogą przyznać, że poznali i umawiali się z wieloma osobami w Internecie. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcą lub oczekują od ciebie związku seksualnego, ponieważ oznacza to, że prawdopodobnie robili to już w przeszłości z innymi osobami. Jeśli uczestniczyli w tego rodzaju działaniach, mogą planować kontynuowanie ich w przyszłości, spotykając się również z Tobą. Uświadom sobie, że nawet jeśli zaprzeczą, to nie znaczy, że mówią ci prawdę. To Ty musisz podjąć niezbędne kroki, aby się chronić.
Wszystkie zasady bezpiecznego randkowania

Wszystkie zasady bezpiecznego randkowania

 1. Bezpieczne randki w sieci, to randki bez pośpiechu. Wprowadźmy tę zasadę od razu. Omijaj ludzi, którzy za wszelką cenę chcą Cię pośpieszyć, czyli np. wymusić na Tobie dane w pierwszej wiadomości, tj. numer telefonu, czy oferują bardzo szybko spotkanie. Powinniśmy zakończyć rozmowę z taka osobą wówczas. gdy na wyraźną odmowę z naszej strony, reaguje agresywnie i niegrzecznie.
 2. Wystrzegajmy się osób, które prezentują się nazbyt perfekcyjnie. Pamiętajmy, że osoba z którą nawiązujemy kontakt, w rzeczywistości może nie być tą, za którą się podaje. Ufaj swojej intuicji i miej uszy i oczy szeroko otwarte na zachowania naszego korespondenta.
 3. Poinformuj przyjaciółkę lub rodzinę o swojej randce. Gdzie ona się odbędzie i kiedy wrócisz. Zostawmy imię i nazwisko naszego nowego znajomego, oraz numer telefonu. To też bardzo dobry sposób, na zweryfikowanie osoby z którą zamierzam się spotkać. Jeśli nie ma nic do ukrycia, to nie będzie się od tego bronił.
 4. Nie organizuj nigdy pierwszych randek w domu. Wybierz możliwie najbardziej publiczne miejsce tj. kawiarnia czy centrum handlowe. Skorzystaj z własnego środka transportu, nie wsiadaj z obcą osoba do jej auta!
Oceń wpis:
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 na 5 możliwych )
Loading...

Dodaj komentarz